Wiele osób, chcąc zaoszczędzić pieniądze, decyduje się na samodzielne wykonanie podjazdu prowadzącego do domu. Mimo że nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, to dla osób niedoświadczonych, może być nie lada wyzwaniem. Dlatego robiąc taką pracę, należy zwrócić koniecznie uwagę na kilka ważnych spraw.

betonowe płyty ażurowe na podjazdy – podjazd z kostki betonowej

Wykonując podjazd z kostki betonowej, przede wszystkim trzeba mieć przygotowany projekt nawierzchni. Można go zrobić samodzielnie, a jeszcze lepiej zlecić architektowi krajobrazu lub firmie oferującej taką kostkę. Nierzadko również firmy te, sprzedając materiał, wliczają projekt w cenę.

Kładąc betonowe płyty ażurowe na podjazdy, koniecznie należy też zwrócić uwagę na wymiary podjazdu. Swobodne i komfortowe manewrowanie samochodem jest możliwe na podjeździe o szerokości przynajmniej 3 metrów, dlatego też miejsce postojowe dla osobowego auta powinno mieć wymiary minimum 2, 5 x 5 metrów.

Zastosowanie się do owych porad z pewnością pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych i stresujących sytuacji związanych z nieumiejętnym wykonaniem przydomowego podjazdu. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie ze wspomnianą pracą, lepiej zleć ją fachowej firmie budowlanej.