Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bloczków betonowych o różnych wymiarach. To, który bloczek powinniśmy wybrać, zależy od naszego projektu oraz tego, co budujemy. Najlepiej stosować się dokładnie do wytycznych podanych w projekcie budowy domu, a jeśli mamy jakieś wątpliwości, skonsultować je z architektem lub zaufanym kierownikiem budowy.

Certus bloczki betonowe wymiary 30

Najpopularniejsze certus bloczki betonowe w Polsce mają wymiary 38 x 25 centymetrów, ewentualnie 38 na 14 lub 12 centymetrów. O wiele rzadziej spotyka się materiały o innych wymiarach, np. bloczki betonowe wymiary 30. Osoby, które poszukują bloczków trzydziestek, mają niestety większy problem z ich zakupem, niż z bloczkami o większych szerokościach.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonuje się bloczki, to zazwyczaj jest nim beton klasy B20, chociaż w ofercie różnych firm można natrafić także na bloczki z betonu B15 albo B25. Zwykle przeciętny betonowy bloczek do fundamentów waży ok. 30 kilogramów.

Warto pamiętać, że dobrej jakości produkt powinien cechować się dużą odpornością na działanie wilgoci oraz ściskanie. Dzięki temu można je stosować do budowy nie tylko ścian zewnętrznych, ale również piwnic i fundamentów.