Zamontowanie ogrodzenia z paneli nie należy do skomplikowanych i trudnych zadań. Z pewnością poradzi sobie z nim osoba, która posiada choć niewielkie doświadczenie i umiejętności w zakresie majsterkowania.

ogrodzenia panelowe Śląsk

Przystępując do prac, najpierw należy wyznaczyć oś ogrodzenia oraz lokalizację słupków. Jeżeli na działce rozmieszczone są tak zwane kamienie geodezyjne, to można je wykorzystać do samodzielnego wyznaczenia osi.

Kolejny etap to ustawienie lokalizacji stalowych słupków, z czym wiąże się późniejsze rozmieszczenie paneli. Dzięki temu montując ogrodzenia panelowe Śląsk i w dowolnej innej lokalizacji, mamy pewność, że poszczególne elementy będą rozmieszczone w sposób prawidłowy, a przez to estetyczny.

ogrodzenie panelowe betonowe

Wykonując ogrodzenie panelowe betonowe, w kolejnym kroku należy przygotować teren pod wbicie paneli. W tym celu trzeba go oczyścić z krzewów i drzew, a także usunąć z niektórych miejsc trawnik czy humus. Potem trzeba wylać fundamenty pod słupki i zalać je betonem, równocześnie ustawiając w nim słupki. Ostatni krok to zamontowanie ogrodzenia panelowego do słupków przy użyciu odpowiednich śrub i nakrętek.