Nazwa “boho” pochodzi z języka francuskiego i jest zaczerpnięta ze słowa “boheme”, które odnosiło się do francuskiej cyganerii artystycznej. Styl boho, który bije ostatnio rekordy popularności, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz i stylizacje, kojarzy się z relaksem i swobodą. Jest aranżacją dla wszystkich tych, którzy spragnieni są wrażenia pewnej przytulności i lekkości połączonych z artystyczną swobodą. Boho cechuje się także użyciem niezobowiązujących form.

Boho w aranżacji wnętrz stawia na lekkość i wolność. Dobrze widziane są w tym stylu wszelkie nawiązania do kultury Orientu, do egzotyki, a także do folkowych klimatów. Do wnętrza urządzonego w stylu boho znakomicie sprawdzą się różne dodatki i elementy vintage. Boho nie jest bowiem w żaden sposób minimalne – charakteryzuje się wielością barw, różnorodnym wzornictwem i wieloma fakturami.

Mogłoby się wydawać, że stworzy to pewien chaos, ale nic bardziej mylnego. Elementy wystroju boho idealnie ze sobą się komponują i do siebie pasują tworząc spójną całość. W takim wnętrzu istotne są oczywiście meble, aczkolwiek cały klimat tworzą dekoracje. To właśnie elementy ozdobne nadają wnętrzu styl boho, dodając ciepłą i przytulności całemu pomieszczeniu.

Dekoracje, które sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu boho znaleźć można niemal wszędzie. Ale jeśli zależy nam na wysokiej ich jakości warto skorzystać z oferty znanych i sprawdzonych sklepów, takich jak na przykład sklep Dąstal na https://www.sklep.dastal.com.pl.

Sklep Dąstal to miejsce, w którym powstają małe cuda, prawdziwe dzieła sztuki wykonywane ręcznie przez twórców pełnych pasji i serca do takiego rzemiosła. W sklepie Dąstal korzysta się między innymi z metaloplastyki artystycznej, która pozwola na uzyskanie pięknych elementów dekoracyjnych z metali.

Poza ozdobami stworzonymi zgodnie ze sztuką metaloplastyki można znalaźć w ofercie sklepu Dąstal także dekoracje z lżejszych surowców, które idealnie skomponują się na przykład z wnętrzem urządzonym w stylu boho.