Wykańczając schody z betonu drewnem, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka elementów. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek, związanych z nieestetycznym wyglądem czy po prostu szybkim uszkodzeniem schodów.

schody betonowe czym wykończyć

Zadając więc sobie pytanie o schody betonowe czym wykończyć, aby były wytrzymałe, dobrze jest zastanowić się nad pokryciem drewnianym. Schody z drewna łatwo jest utrzymać w czystości, a w przypadku ewentualnego uszkodzenia powierzchni, dość łatwo jest je naprawić. Co ważne, schody tego typu są bardzo estetyczne. Na rynku dostępny jest szeroki wybór drewna na schody, począwszy od drzew rodzimych, jak buk czy dąb, a skończywszy na gatunkach egzotycznych.

schody betonowe zachodniopomorskie

Decydując się na takie schody, warto zwrócić uwagę na trwałość drewna – dobrze, by miało ono klasę I albo było oznaczone literą E, co oznacza exclusive. Powinno mieć również wilgotność od 8 do 12 procent, ponadto dobrze, by było klejone lub lite. Wzięcie pod uwagę owych elementów sprawi, że drewno dobrane na nasze schody betonowe zachodniopomorskie czy w dowolnym innym województwie, będzie nie tylko cieszyło nas swym pięknym wyglądem, ale przede wszystkim solidnością na lata.